Mój Pierwszy Trening Piłki Nożnej
Po zarejestrowaniu się na zajęcia wystarczy przyprowadzić dziecko na najbliższy trening dostępny w harmonogramie danej lokalizacji. Moment dołączenia nowego zawodnika do drużyny jest bardzo ważny, dlatego dbamy o jego szybką aklimatyzację w zespole.
Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!
Na pierwszym treningu dziecko może mieć stały kontakt z rodzicem, może obserwować kolegów i koleżanki przy linii bocznej boiska, bądź dołączyć do drużyny od razu!
Nasi trenerzy przedstawiają nowego zawodnika pozostałym uczestnikom zajęć, po czym następuje klasyczne przybicie piątki. Treningi dostosowane są do grup wiekowych i umiejętności poszczególnych zawodników, dzięki temu każde dziecko trenuje zgodnie ze swoimi predyspozycjami oraz wśród rówieśników.
Jak przygotować się na pierwszy trening?
Dziecko w wieku 3-9 lat przychodzi na trening przebrane i gotowe do zajęć. Warto przyjść 15 minut przed treningiem, aby odnaleźć właściwe miejsce odbywania się zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się w szatniach.
Dostosowanie ubrania zależy przede wszystkim od obiektu, w którym odbywają się treningi poszczególnych drużyn. Jeśli trening odbywa się na hali, dziecko powinno być ubrane w koszulkę, spodenki, getry oraz obuwie piłkarskie.
W przypadku treningu na zewnątrz, strój należy dostosować do warunków atmosferycznych. W przypadku deszczu lub chłodu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres, czapkę itd.). W momencie wyposażenia drużyny Akademii w jednorodne komplety meczowe, zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny strój naszego klubu.
Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?
W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia, dziecko powinno posiadać: obuwie typu Turf – „Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boisko ze sztuczną trawą oraz halówki z podeszwą kauczukową na hale.
Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje absolutny zakaz gry w korkach! Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu. Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego.
Zakup obuwia można skonsultować ze sklepem FootballPro www.footballpro.pl lub trenerem.
Co spakować dziecku do torby lub plecaka?
Zdecydowanie przyda się butelka wody niegazowanej (przynajmniej 500 ml.). Przy aktywności sportowej na pewno nie sprawdzą się wody smakowe, przetworzone napoje owocowe, soki, ani napoje gazowane typu cola.
Warto spakować dziecku ręcznik – przyda się zarówno w czasie treningu – aby wytrzeć pot, który nagromadzi się w trakcie treningu.
Czy jestem zobowiązany do zakupu sprzętu sportowego sugerowanego przez Akademię?
Rodzic nie ma obowiązku zakupu oficjalnego kompletu meczowego Akademii, jednak jednorodny sprzęt ułatwia organizację turniejów oraz wpływa na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów.
Co jeśli moje dziecko dopiero zaczyna przygodę z piłką i może mieć problemy z odnalezieniem się w drużynie?
Trenerzy wraz ze swoimi asystentami obserwują zachowania podopiecznych i dokładają wszelkich starań, by realizowane ćwiczenia odpowiadały poziomowi grupy. Naszych zawodników wychowujemy w duchu fair play, ucząc ich, że drużyna jest najważniejsza i należy dbać o jej członków.
Jeżeli mimo wszystko dziecko nie odczuwa w pełni satysfakcji z atmosfery treningowej - prosimy o kontakt z koordynatorem. Razem na pewno rozwiążemy problem. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Kategorie wiekowe w Akademii Piłkarskiej Falubaz:
Grupa A - najmłodsi - (Skrzaty)
W tej kategorii wiekowej piłkarze mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. Treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką – zabaw i gier. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby zawodnicy uczyli się taktyki.
Na zajęciach wykorzystywane są bramki namiotowe – odpowiednie dla dzieci w tym wieku. Główną umiejętnością doskonaloną podczas tego etapu treningu jest motoryka gry.
Grupy B1, B2 - (Żaki, Orliki)
Podczas kolejnego etapu kariery, zawodnicy dalej pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Uczą się jak radzić sobie na boisku poprzez grę na coraz większych powierzchniach boiska. Podczas niej przyswajają ogólne umiejętności techniczne, a także poprawiają sprawność ruchową.
Grupa C - (Młodziki)
Eksperci uważają, że dzieci mogą najwięcej nauczyć się w wieku od 10 do 12 lat. W tym okresie piłkarze najszybciej chłoną przekazywane im rozwiązania. Wówczas są w stanie rozpocząć naukę trudniejszych elementów technicznych, jak np. przewrotka. Na pierwszy plan wysuwa się szkolenie indywidualne (gra 1 na 1). Wprowadzane są także podstawowe zasady taktyczne. Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.
Grupa D - (Trampkarze)
W tym wieku nas następuje większa specjalizacja pod kątem poszczególnych pozycji na boisku. Bardzo ważny jest trening pod kątem techniczno-taktycznym. Oprócz niego duży nacisk kładzie się na przygotowanie kondycyjne. Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.
Junior Młodszy
Jest to ostatni etap młodzieżowego szkolenia w naszym klubie. Juniorzy młodsi skupiają się na udoskonalaniu nabytych wcześniej umiejętności. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu wytrzymałości kondycyjnej pozwoli na płynne przejście do rozgrywek piłkarskich na szczeblu seniorskim.